Pomagamy rodzinie potrzebującej pomocy w remoncie domu

 

remont_bJuż od 10 lat wspieramy rodziny, które są w potrzebie, niosąc im różnego rodzaju pomoc. Tym razem z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do akcji pomocy rodzinie w potrzebie z okolic Myślenic, której dom wymaga natychmiastowego remontu. Niewielki budynek jest w fatalnym stanie i w pierwszej kolejności konieczna jest wymiana dachu. Jego poszycie przecieka podczas nawet niewielkich opadów deszczu, a zniszczona konstrukcja stwarza zagrożenie dla domowników.

 

              

Warunki, w których żyje rodzina są bardzo trudne. Na małej powierzchni domu, w zaledwie dwóch pokojach mieszka łącznie 9 osób: Dziadkowie, ich Córka Anna ze swoimi Dziećmi: 4-letnią Olą, 22-letnią Agnieszką i trójką jej małych Dzieci w wieku od 2 do 3 lat oraz 21-letnią Kingą, która właśnie została mamą. Sytuację rodzinną komplikuje dodatkowo przewlekła choroba Babci, która wymaga stałej opieki córki Anny oraz alergie i inne poważne schorzenia zdiagnozowane u dzieci. Z powodu braku odpowiedniego ogrzewania w całym domu panuje wilgoć, a wielu miejscach pojawił się grzyb, który także może być przyczyną problemów zdrowotnych.

3  2b  rodzina Wylęgałów  _MG_0705 _A1

Aby wesprzeć rodzinę w ich trudnej sytuacji, Fundacja ARCHON+ „Dzieci Które Kochacie” podjęła się zadania zorganizowania wymiany dachu oraz zainstalowania w domu centralnego ogrzewania. Część kwoty potrzebnej na ten cel zebrano podczas aukcji na jubileuszowej uroczystości z okazji 10-lecia istnienia Fundacji ARCHON+ „Dzieci Które Kochacie”. Od kontrahentów współpracujących z Biurem Projektów ARCHON+ pozyskaliśmy okna połaciowe oraz blachę na dach, natomiast dzięki zaangażowaniu zaprzyjaźnionych firm wyremontujemy także część strychu, by mógł być zagospodarowany na cele mieszkalne.

Jak mówi założycielka Fundacji ARCHON+ „Dzieci Które Kochacie”, architekt Barbara Mendel – „Naszym celem jest przeprowadzenie tych najpilniejszych prac remontowych. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania będą dla tej rodziny krokiem w lepszą przyszłość i początkiem kolejnych zmian”.

Remont domu to jedna z wielu potrzeb naszych podopiecznych. Fundacja ARCHON+ „Dzieci Które Kochacie” wspiera rodzinę również na innych płaszczyznach. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy już wkrótce na buźkach dzieci pojawi się uśmiech.

* Na potrzeby artykułu miejsce i imiona zostały zmienione, by zachować anonimowość bohaterów

 

Dziennik prowadzonego remontu

Czas start ruszamy z remontem

Za oknem już jesień, prognozy zwiastują wkrótce pierwsze opady śniegu, a my rozpoczynamy właśnie prace remontowe. To ostatni dzwonek, aby przed zimą i mrozem przeprowadzić pierwszy zaplanowany etap czyli wymianę dachu. Mamy ręce pełne roboty, ale póki co pogoda nam sprzyja. Zaczynamy od rozbiórki starego dachu oraz wykonania wzmocnienia więźby dachowej, do której przytwierdzimy blachę.

Dobra organizacja to podstawa! Ekipa remontowa umówiona, materiały od kilku dni są już na miejscu. Mamy drewno na wzmocnienie więźby, blachę od zaprzyjaźnionej firmy Blachotrapez z Rabki i okna dachowe od firmy Velux. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Pracy dużo ale i dużo chętnych do pomocy – więc do dzieła!

         
Zgromadziliśmy potrzebne materiały.

8.11.2016 – pierwszy dzień remontu

Ekipa fachowców zameldowała się o godz. 8:00 i robota ruszyła pełną parą. Już pod koniec pierwszego dnia mieliśmy wszystko przygotowane do wzmocnienia więźby.

                        
Rozbiórka zniszczonego dachu.

9.11.2016 – drugi dzień remontu

Dobre warunki pogodowe i humor dopisują, zaczynamy dzień drugi!

Na dzisiaj zaplanowaliśmy prace nad wzmocnieniem więźby dachowej. Na początek wzmocnienie krokwi, a później pozostałe elementy drewniane. W dalszej kolejności foliowanie, aby dach był szczelny, a cała konstrukcja nieprzemakalna.

Na koniec dnia nowa więźba w całości gotowa!

Prace idą sprawnie i nowa więźba dachowa już jest gotowa!

 

10.11.2016 – kolejne dni

Montujemy blachę!

Nasi podopieczni zachwyceni postępem prac nie mogą się doczekać efektu końcowego. Od rana nasi fachowcy zaczynają rozkładać na dachu nowiutkie arkusze blachy. Po kilku kolejnych godzinach nowe poszycie prawie gotowe. Teraz pozostały już prace wykończeniowe.

Radość wszystkich domowników bezcenna! WARTO POMAGAĆ!

11.11.2016

Świętujemy Dzień Niepodległości.

12.11.2016

Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany. Pada śnieg z deszczem i musimy przerwać prace.

16.11.2016

Wracamy do prac remontowych. Dzisiaj zajmujemy się wykończeniem dachu. Będziemy montować rynny oraz podbitkę. Fachowcy zajmą się także obróbką i uszczelnieniem kominów.

  

17.11.2016

Na dzisiaj zaplanowaliśmy montaż okien połaciowych  które zapewnią dobre doświetlenie pokoju, jaki powstanie na strychu. Czekamy też na przybycie, przynoszącego szczęście kominiarza :). Zadanie dla niego to wyczyszczenie i dokładne sprawdzenie przewodów kominowych. Umówiony jest także hydraulik, który obejrzy dom pod kątem montażu instalacji centralnego ogrzewania.

  

18.11.2016

Pozostała jeszcze jedna strona dachu do wykończenia i dzisiaj zamkniemy pierwszy etap remontu. Nowy dach błyszczy w promieniach słońca, ale zima tuż, tuż…

Mieszkańcy z radością dziękowali naszym fachowcom, za wykonaną pracę. Ale to jeszcze nie koniec – już wkrótce przystąpimy do remontu wewnątrz budynku, a o jego postępach będziemy informować.

23.11.2016 – ROZPOCZYNAMY DRUGI ETAP PRAC

Przed nami drugi etap prac remontowych. Przystępujemy do montażu instalacji centralnego ogrzewania, aby zapewnić w domu stałe źródło ciepła. Osuszenie ścian, wyeliminowanie wilgoci z pewnością wpłynie na poprawę zdrowia domowników.

Rozprowadzenie instalacji po całym domu to duże przedsięwzięcie, ale Pan hydraulik to prawdziwy specjalista w swoim fachu i planuje, że już za trzy dni będzie można rozpalić ogień w nowym piecu.
Trzymamy kciuki, by plan się powiódł! 🙂

     
Tak wyglądało ogrzewanie domu przed remontem                        
Rozebraliśmy stary piec kaflowy

Na początku wyznaczyliśmy miejsca, w których zainstalowane zostaną grzejniki z uwzględnieniem punktu podłączenia rur instalacyjnych.

W dalszej kolejności wykuwane były otwory i przekucia w stropie, aby doprowadzić instalację na strych, gdzie powstanie pokój dla Pani Anny i jej Córki. Wykonaliśmy również przekucia ścian w miejscach przebiegu rur.

24.11.2016

Pan hydraulik się nie mylił, robota dosłownie pali mu się w rękach i dzisiaj rozprowadzone zostaną rurki centralnego ogrzewania. Łączenie poszczególnych elementów idzie błyskawicznie i po kilku godzinach ściany „zdobią” rury, a na koniec dnia montujemy piec i boiler na ciepłą wodę.

  

 

25.11.2016

Dzisiaj wieszamy kaloryfery, a następnie hydraulik przeprowadzi próbę szczelności. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze dzisiaj będziemy po raz pierwszy rozpalać ogień w nowym piecu.

     

  

19.12.2016

Prace remontowe chwilowo zakończyliśmy, ale już w styczniu/lutym chcemy rozpocząć kolejny etap remontu – adaptacja poddasza. Kolejny krok wymaga dużej ilości materiałów budowlanych oraz ogromu pracy.

remont dachu

Wierzymy, że i ten etap zakończymy z sukcesem, bo WARTO POMAGAĆ!

Już wkrótce kolejne newsy z remontu.

Chcemy kontynuować remont, a zostało jeszcze wiele pracy. Do zrobienia mamy: ocieplenie poddasza, wydzielenie, odizolowanie i przystosowanie do celów mieszkaniowych pokoju. Aby kontynuować prace potrzebujemy wielu materiałów budowlanych: konstrukcję pod płyty gipsowo – kartonowe, wełnę mineralną, płyty gipsowo- kartonowe, masy szpachlowe, drzwi i wiele więcej.

Możesz wesprzeć akcje przekazując darowiznę finansową oraz rzeczową!

F
?

Przy Okazji zakupów w
ponad 800 sklepach internetowych
fani-mani
% z zakupów przeznaczany jest na fundacje