Ferie 2017 – kulig w Ochotnicy Dolnej!

ferie_2017

Zimowy czas wiąże się z zabawami na śniegu, jazdą na nartach, sankach oraz z kuligiem. Jak co roku, Fundacja ARCHON+ DZIECI KTÓRE KOCHACIE dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, zorganizowała wypoczynek dla podopiecznych – dzieci i ich opiekunów z rodzin najbardziej potrzebujących i rodzin zastępczych.

Południowa część Małopolski znana jest z malowniczych górzystych terenów, które w okresie zimowym nabierają dodatkowych walorów.

W takiej właśnie zimowej scenerii mieliśmy okazję przejechać saniami z konnym zaprzęgiem. Malownicze tereny Ochotnicy Dolnej przywitały nas delikatnym mrozem oraz pięknym świeżym śniegiem, choć jeszcze w dzień poprzedni mieliśmy obawy, gdyż warunki nie zachęcały do wyjścia z domu. Dzieci ze swoimi opiekunami usiadły w góralskich saniach, które ruszyły wzdłuż Osiedla Młynne, a aż do przełęczy Wierch Młynne, gdzie mogły ogrzać się przy ognisku, wypić ciepłą herbatą oraz zjeść pyszną kiełbasę. Korzystając z malowniczych terenów, uczestnicy kuligu udali się na spacer, by na tle pięknego zimowego krajobrazu zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dzieci miały wiele radości z zabawy na śniegu, a później z sesji zdjęciowej na grzbietach koni.

Po zakończeniu kuligu i powrocie do Pensjonatu na najmłodszych uczestników czekała zabawa taneczna z konkursami. Na zakończenie imprezy podano obiad oraz ciepłą herbatą.

Szczęśliwe i pełne entuzjazmu dzieci w drodze powrotnej do domów opowiadały o swoich przeżyciach związanych z kuligiem oraz deklarowały chęć powrotu.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice za przyznaną dotację na zorganizowanie wypoczynku feryjnego dla dzieci.

F
?

Przy Okazji zakupów w
ponad 800 sklepach internetowych
fani-mani
% z zakupów przeznaczany jest na fundacje